YayBlogger.com
BLOGGER TEMPLATES

środa, 6 lutego 2013

Photo Challenge - day 3

Dzisiaj trzeci dzień wyzwania fotograficznego, a tematem jest
POMARAŃCZOWY
 Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza wesoły nastrój, kojarzy się z żywością owoców, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Możemy porównać z nim pomarańcze, które dzięki swojej soczystości i lekko kwaśnemu smakowi, doskonale odzwierciedlają znaczenie tej barwy. Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, żywości, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. Oprócz tego, barwa sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami. Pomarańczowy to również atrybut smakosza, człowieka znającego swoją wartość, biorącego z życia to, co najlepsze, nie przejmującego się porażkami. Z drugiej strony to również kolor kojarzący się z jaskrawym zachodem słońca, a więc z miłymi wspomnieniami z wakacji spędzonych nad morzem, czy w górach. Barwa jest także domeną osób porywczych i szybko działających, symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość oraz wyzwolenie się z nałogów.

Zgadzacie się w tą profesjonalną opinią o znaczeniu pomarańczowego ? :D
Jeśli tak, to ja Wam również życzę na dzisiejszy dzień dużej ilości tego koloru, by miłe wspomnienia, optymizm, radośc i spontanicznośc chwili nigdy Was nie opuszczała : )

I taki mały sentyment, jeszcze ze świąt. Nie mam serca ich zdjąc :)


I świat poza nią...

Dużo takiej ciepłej pomarańczy : ) Szczególnie, kiedy za oknem biało, buro, szaro...4 komentarze:

 1. Dzięki za to profesjonalne info :)
  I już znów tęsknię za Świętami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie ja teeż, szczególnie gdy wstaję, a tam śnieg za oknem !

   Usuń
 2. To się zgadza z tym pomarańczowym, bo ja ten kolor bardzo lubię i opis charakteru - wypisz, wymaluj mój;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę, bo ja chyba nie mam tak z żadnym z kolorów. Nooooo, może zielony, spokój, natura, te sprawy, ale chyba nie da się tak u mnie tego przyporządkowac : )

   Usuń

Powiedz, co o tym sądzisz :)